Z życia szkoły

Święta w klimacie

Akcja „Święta w klimacie” będąca częścią kampanii „Gdynia w klimacie” zachęca do uwzględnienia kwestii dbania o naszą planetę i jej zasoby podczas świątecznych spotkań, czy zakupów.

„Gdynia w klimacie” to program, w który zaangażowało się wiele gdyńskich instytucji: Biblioteka Gdynia, Centrum Aktywności Rodziny, Gdyńskie Centrum Sportu, Centrum Experyment, Laboratorium Innowacji Społecznych, Centrum Aktywności Seniora, Muzeum Emigracji, Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, przystanie sąsiedzkie oraz „Wymiennikownia”.

Akcja ma na celu  zachęcanie do ograniczania konsumpcji (używanie ozdób z poprzednich lat, kupowanie w drugim obiegu), redukowania ilości odpadów (wielorazowe naczynia, opakowania zero waste, torby wielokrotnego użytku), kupowania lokalnie, własnoręcznego szykowania potraw, niewyrzucania jedzenia oraz dzielenia się tym, co mamy. 

 

Poleć tą stronę znajomym