Z życia szkoły

Dwujęzyczny, polsko-ukraiński spektakl muzyczny

Dwujęzyczny, polsko-ukraiński spektakl muzyczny na podstawie bajki Mariany i Tarasa Prochaśków.

Двомовний, українсько-польський музичний спектакль на основі казки Мар’яни і Тараса Прохаськів.

 

Więcej informacji o spektaklu i biletach:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5039499582739875&id=171695456187003

oraz na stronie:

Teatr Navpaky Театр Навпаки „Gdzie zniknęło morze?” / «Куди зникло море?»

Bajka, nie tylko dla dzieci!

Казка, не тільки для дітей!

🇵🇱 To wesoła bajka detektywistyczna, opowiadająca przygody kretów, zajączka, wiewiórek, bobra oraz innych mieszkańców Bukowego Lasu. Pewnego razu rodzina kretów wybiera się do dalekiego, ciepłego kraju, gdzie rosną winogrona, by móc zrobić z nich rodzynki na zimę. Pod nieobecność rodziców domu pilnuje trójka dzieci – kreciki Murkawka  i Powz oraz zajączek Martina. Dzieci nie czują się samotne, ponieważ spędzając czas z przyjaciółmi – bobrzycą Zahatą oraz wiewiórkami Żużiką i Erżiką – każdy dzień jest pełen przygód i niespodzianek. Pewnego razu do Bukowego Lasu zawita sławna na cały świat śpiewaczka Sonia Sadowa, a wraz z nią niesamowita detektywistyczna przygoda…

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli musicalu, komedii, teatru i bajek z morałem – małych i dużych – na wspaniały spektakl rodzinny ,,Gdzie zniknęło morze?” w wykonaniu teatru Navpaky. Widzowie od lat 2 do 102 przeniesieni zostaną w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu, które mimo iż rozmawiają ze sobą różnymi językami – po polsku i po ukraińsku – doskonale się rozumieją, mało tego, są w stanie wspólnymi siłami rozwiązać prawdziwą tajemnicę!

Scenariusz spektaklu został stworzony na podstawie topowej ukraińskiej bajki ,,Gdzie zniknęło morze?” autorstwa jednego z najlepszych współczesnych ukraińskich pisarzy – Tarasa Prochaśki. Piosenki, które wykonują aktorzy podczas spektaklu – wszak jest to spektakl muzyczny – są kompozycjami znanego polsko-ukraińskiego zespołu DagaDana, a autorką ich tekstów jest znana ukraińska pisarka Sofija Andruchowycz. Tłumaczenia tekstów na język polski dokonała Hanna Kamińska.

🇺🇦 Це весела казка-детектив про кротів, зайця, білок, бобрів та інших мешканців Букового лісу. Одного разу велика, кротяча родина зібралася в далекі краї – туди, де тепло і росте виноград, аби потім з нього на зиму зробити родзинки. Під час відсутності батьків, дім стережуть дітлахи – Муркавка, Повз і Мартіна. Хоч діти і залишаються вдома, вони не почуваються самотньо, адже проводять час зі своїми друзями – бобреням Загатою та білками Жужікою і Ержікою. Кожний їхній день сповнений несподіванками та пригодами. І ось одного разу до Букового лісу завітає знаменита співачка Соня Садова, а разом із нею – справжня детективна історія…

Від щирого серця запрошуємо всіх любителів мюзиклу, комедії, театру та казок з мораллю – дітей і дорослих – на прекрасний, сімейний спектакль «Куди зникло море?» у виконанні Театру Навпаки. Глядачі від 2 до 102 років будуть перенесені у чарівний світ тварин з Буковго лісу, які, незважаючи на те, що розмовляють між собою різними мовами – українською та польською – чудово розуміються, а навіть зможуть разом розгадати справжню таємнцю.

Сценарій спектаклю був написаний на підставі відомої української казки «Куди зникло море?», автором якої є один з найкращих сучасних українських письменників – Тарас Прохасько. Композиції, які виконують актори під час музичної вистави, належать відомому українському музичному гурту «DagaDana», а авторкою пісень є знана українська письменниця Софія Андрухович. Переклад текстів з українську на польську мову виконала Ганна Камінська.

 

 

Poleć tą stronę znajomym