Z życia szkoły

Być Edukatorem Klimatu…

Być Edukatorem Klimatu… Uczniowie naszej szkoły poczynili pierwsze kroki w tym kierunku odbywając dwuetapowe szkolenie online.

Szkolenie 1. pt. „Aklimatyzacja do tematu” (kl. 6b – 16 lutego, kl.5a – 18 lutego). Uczniowie zapoznali się z wybranymi zagadnieniami biogeochemicznymi związanymi z ociepleniem klimatu oraz z problemem przesuwania się zasięgów występowania roślin ważnych gospodarczo. Pojawiły się pytania: Czy za 20 lat napijemy się kawy? Czy zjemy czekoladę?
Szkolenie 2. pt. „Śmieci czy skarby?” (kl.6b – 23 lutego, kl.5a – 25 lutego). Uczniowie zastanawiali się: Czy zawsze kupujemy tyle, ile potrzebujemy? Uczniowie rozmawiali o marnowaniu jedzenia, o systemie segregacji odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych, a także o upcyclingu. Zastanawiali się, jak szybko i łatwo zazielenić swój styl życia oraz utrwalali dobre nawyki dotyczące segregacji śmieci.

Poleć tą stronę znajomym