KomunikatyWyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Gdańskie Biennale Sztuki 2018 – praca Pani Maliny

Nauczycielka naszej szkoły, Pani Malina Tomaszewska, od wielu lat wystawia swoje prace na różnych wydarzeniach artystycznych. Nasza plastyczka swoje niezwykłe umiejętności prezentuje obecnie w Gdańsku na Biennale Sztuki 2018 w Galerii Güntera Grassa.

Gdańskie Biennale Sztuki 2018 to piąta edycja wydarzenia artystycznego, które prezentuje twórczość kilkudziesięciu artystów profesjonalnych mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Konkurs i wystawa, oprócz ożywienia i integracji środowiska artystycznego mają w założeniu stworzenie ciekawej propozycji kulturalnej dla mieszkańców regionu gdańskiego i turystów.
Ideą biennale jest przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac. Na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowane szerokie spektrum technik artystycznych  twórców reprezentujących różne pokolenia.

Wszystkich uczniów, Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły zapraszamy do zwiedzania Galerii Güntera Grassa. Odwiedzając wystawę można zagłosować obraz Pani Maliny.