Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Światowy Dzień Książek dla Dzieci – zaproszenie do wspólnego planowania zakupu nowych książek

Dziś, 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie jest to data przypadkowa – jest to także dzień urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, którego
z pewnością nie trzeba Wam przedstawiać. Jego baśnie  -” Calineczka”, „Królowa Śniegu” czy też „Brzydkie kaczątko” zna wiele pokoleń dzieci i dorosłych, i Wy na pewno też.
W ten szczególny dzień nie możemy niestety podzielić się z Wami prawdziwymi książkami z naszej szkolnej biblioteki. Mamy zatem inną propozycję. Stwórzmy razem wirtualną półkę książek, jakich jeszcze nie ma w naszej szkole. Może po powrocie do normalnego funkcjonowania uda się zakupić wszystkie zaproponowane i wymarzone przez Was książki, które chcielibyście czytać i oglądać?
Przysyłajcie Wasze propozycje na adres:
m.rydzewska@sp26gdynia.pl
k.wajda-nalezinska@sp26gdynia