KonkursyNasze sukcesyZ życia szkoły

4 kroki do sprawiedliwszego świata

Miesięczne wyzwanie dla szkół – 4 kroki do sprawiedliwszego świata

2 drużyny z naszej szkoły podjęły się ogólnopolskiego ekologicznego wyzwania – 4 kroki na rzecz sprawiedliwszego świata.
Zespół z klasy  6a „ Elektrooporni” (Zuzanna Dobrzyńska, Zuzanna Prokop, Sarah Tageldin).
Zespół z klasy  7c „Energoprofilaktycy” ( Filip Leicht, Kornelia Pełkowska, Maryam Tageldin).

KROK 1. Opiekunka  młodych ekologów wzięła  udział w webinarium „Razem na rzecz sprawiedliwego świata” (04 marca)  wprowadzającym do tematu Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz przebiegu akcji.
KROK 2. Globalnie działacze i działaczki (08 marca) w Dniu Kobiet młodzi ludzie poznali Cele Zrównoważonego Rozwoju poprzez historie  globalnych aktywistów i aktywistek , którzy je realizują.
KROK 3. Globalne wyzwanie (15 marca) zespoły przyjrzały  się wybranemu Celowi Zrównoważonego Rozwoju oraz poznali  jego lokalny wymiar.   Zaplanowali  jedno małe działania na rzecz wybranego wyzwania.
KROK 4. Lokalne działanie (21 marca) Wraz z rozpoczęciem wiosny młodzi ekologiczni działacze  przeprowadzili działanie na rzecz wybranego wyzwania i podzielili się nim ze społecznością szkolną.

Zauważyliśmy, że w szkolnych toaletach bardzo często są niedokręcone kurki przy zlewach. Cenne krople wody są marnowane.  Przygotowaliśmy krople wody „Zakręć kran” i „ Oszczędzaj wodę”, które zainstalowaliśmy przy zlewach w każdej toalecie.
Zmiana zaczyna się od działania, więc działajmy i dbajmy o naturalne środowisko oraz jego zasoby. Kierujmy się hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi  „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

Poleć tą stronę znajomym