Z życia szkoły

2021: ODYSEJA LEMOWSKA

2021: ODYSEJA LEMOWSKA

Teatr Gdynia Główna zaprasza na prezentacje czterech spektakli teatralnych opartych o prozę Stanisława Lema w ramach projektu 2021: Odyseja Lemowska.

Bezpłatne i plenerowe spektakle grane w twojej dzielnicy!

 

Zapraszamy na… przyszłość!

To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu „2021: Odyseja Lemowska” Gdynia stanie się sceną czterech teatralnych adaptacji prozy słynnego polskiego pisarza i futurologa. Widzów czeka więc podróż między jawą oraz snem, rozmowy z intrygującym robotem, radykalna naprawa historii ludzkości i sądowa próba rozstrzygnięcia dylematów cyborgizacji.
Fantastyczne przedstawienia zaprezentujemy w ciekawych i nieoczywistych przestrzeniach Gdyni i stworzymy w mieście naszą wersję Kongresu Futurologicznego. Każdy spektakl będzie więc wykładem prezentowanym na tym wydarzeniu, a widzów zaprosimy do wcielenia się w role dociekliwych naukowców uczestniczących w prezentacjach. Aktywny udział w kongresie jest mile widziany!

 

Projekt stanie się częścią narodowej akcji #ROKLema i zaskoczy publiczność wyjątkowo błyskotliwymi i aktualnymi wątkami prozy Lema. Przedstawienia udowodnią również, że przyszłość z utworów tego pisarza często jest już naszą teraźniejszością.

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdyni.

 

HARMONOGRAM:

17 – 18 lipca 2021 godz. 19:00,

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, ul. Nagietkowa 73, Dąbrowa/Gdynia

24 – 25 lipca 2021 godz. 19:00,

Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Tatrzańska 40, Działki Leśne/Gdynia

23-24 sierpnia 2021 godz. 18:00,

schody Gdyńskiego Centrum Filmowego, Plac Grunwaldzki 2, Śródmieście/ Gdynia

18-19 września 2021 godz. 18:00,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Wiczlińska 50, Wiczlino/Gdynia

 

WSTĘP BEZPŁATNY.

Spektakle grane są plenerowo. W każdej lokalizacji prezentujemy cztery tytuły – dwa spektakle dziennie grane jeden po drugim, w ciągu kolejnych dwóch dni.

Pierwszego dnia od godziny 19.00 zaprezentujemy spektakle: „Kongres Futurologiczny” i „Czy Pan istnieje, Panie Johns?” Stanisława Lema, drugiego dnia (również o godzinie 19.00) zagramy natomiast przedstawienia „Teohiphip” i „Maska”.

Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich przedstawieniach.

 

Poleć tą stronę znajomym