Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

1a w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni

10 października klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni. Było to kolejne zadanie realizowane przez klasę w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. Pierwszaki oglądały wozy strażackie wraz z wyposażeniem używanym do działań ratowniczych, a w sali edukacyjnej „Ognik” dowiedziały się czym jest czad i jak należy podnieść poziom bezpieczeństwa w domu, by się przed nim uchronić. Dzieci miały też okazję obejrzeć filmiki instruktażowe pokazujące prawidłowe zachowanie się i postawę w przypadku różnych zdarzeń losowych. Na koniec uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, a także miały możliwość przećwiczenia na manekinie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Naszym przewodnikiem i instruktorem był aspirant Dominik Łoś. Bardzo dziękujemy!