Wyjścia i wycieczkiZ życia bibliotekiZ życia szkoły

0A i 0B w Radio Gdańsk

Dnia 27 listopada dzieci z klasy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Radia Gdańsk.To pierwszy dalszy wyjazd dzieciaków, w związku z tym towarzyszyło mu mnóstwo emocji, których od samego początku dostarczała podróż … kolejką SKM. Mimo, że niektóre dzieci bardzo dobrze znają ten środek transportu, możliwość wspólnej podróży  z koleżankami, kolegami i swoimi paniami  sprawiła, że dzieci odkryły w sobie miłość do podróży koleją ;-). W samej stacji radiowej dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostały oprowadzone po miejscach , w których powstają muzyka i wiadomości  oraz miały okazję wejść do studia , gdzie  odbywają się audycje „na żywo”. Dzięki uprzejmości dziennikarzy, mogły  same usiąść  w fotelu dziennikarskim i powiedzieć kilka słów   do mikrofonu. Podczas zwiedzania nie zbrakło też krótkiej lekcji historii, gdyż Radio Gdańsk  to radiostacja  z tradycjami i bogatymi zasobami archiwalnymi, dzięki czemu dzieci mogły odsłuchać unikatowego nagrania  z momentu rozpoczęcia wybuchu II wojny światowej.Po zakończeniu wizyty w Radio Gdańsk  część dzieci zadeklarowała,że w przyszłości zostanie radiowcami :-).

Poleć tą stronę znajomym