Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Zaproszenie na zmysłoczułe przerwy do biblioteki

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do międzynarodowego projektu „Zmysłoczułe Szkoły”.

W bibliotece szkolnej codziennie o godz. 10.35 zapraszamy na „zmysłoczułą przerwę” do bibliotecznego kącika relaksu, gdzie na rozłożonych, miękkich siedziskach i rozrzuconych poduszkach można w ciszy poczytać wybraną książkę lub po prostu zrelaksować się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, blasku projektora gwiazd oraz otulającej woni świeczki zapachowej. Jeśli ktoś odczuje taką potrzebę, może wykorzystać również przygotowane piłeczki sensoryczne, do relaksacyjnego automasażu :). Jesteśmy już po organizacji pierwszej takiej przerwy, która spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Głównym celem projektu jest dbanie o dziecięcy dobrostan oraz stworzenie w szkole miejsca sprzyjającego wyciszaniu emocji, a także uwrażliwienie dzieci na funkcjonowanie i rolę zmysłów.