Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Wycieczka do Paryża

29 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podbój Paryża.

Podziwiali stolicę Francji z najwyższego piętra Wieży Eiffla, płynęli statkiem po Sekwanie, w promieniach słońca spacerowali po Polach Elizejskich, pokłonili się Napoleonowi Bonaparte, zwiedzili Wersal, zobaczyli katedrę Notre Dame, Luwr i Sorbonę. Odwiedzili grób Fryderyka Chopina na cmentarzu Pere Lachaise. Zachwycali się Łukiem Triumfalnym, widzieli najsłynniejszy kabaret Moulin Rouge i nowoczesną dzielnicę La Defense. Spoglądali na Paryż ze wzgórza Montmartre, weszli do bazyliki Sacre Coeur. Każdy z nich miał okazję sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem francuskim. Nasz pobyt w stolicy Francji zakończył się całodniową zabawą w parku Asterixa.

Nie sposób opisać wszystkich wrażeń i atmosfery jaka panowała w stolicy Francji.

Poleć tą stronę znajomym