Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Wycieczka do EKO DOLINY w Łężycach

28 października uczniowie klas: 6a oraz 7 obc. wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” pt. „Bliżej Europy – nowoczesne metody gospodarowania odpadami” w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów EKO DOLINA w Łężycach.

Podczas zajęć uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania zakładu oraz prześledzić drogę odpadów od gospodarstwa domowego poprzez segregację, odzysk, kompostowanie do ostatecznego unieszkodliwienia pozostałości, których nie można ponownie wykorzystać. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje kompost, co dzieje się z odpadami wielkogabarytowymi i niebezpiecznymi. Obejrzeli kwatery, na których składuje się odpady, których nie da się przetworzyć.

Druga część warsztatów odbyła się w siedzibie Związku w Gdyni, gdzie m.in. uczniowie obejrzeli film edukacyjny. Prowadząca zajęcia zwróciła szczególną uwagę na konieczność segregowania odpadów, aby mogły stać się wartościowym surowcem przeznaczonym do odzysku i przetworzenia.

Poleć tą stronę znajomym