Z życia świetlicyZ życia szkoły

Witaj Wiosno!

Wiosna zaczyna się 21 marca, a kończy 21 czerwca. Wtedy świat budzi się po zimowej drzemce, topnieje śnieg, ptaki zaczynają wesoło śpiewać, wróciły już z ciepłych krajów i budują gniazda, a zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych norek. Słońce zaczyna mocniej przygrzewać, na dworze robi się cieplej, a dni są coraz dłuższe. Codziennie widać jak trawa się zieleni, a na drzewach rozwijają się liście i kwiaty. Świat staje się piękny i kolorowy, przypomina zaczarowaną krainę.

ZWIASTUNY WIOSNY – znajdź 9 zwiastunów wiosny i wskaż odpowiednie zdjęcie.

Rozwiąż rebusy, odgadnięte hasła wpisz do diagramu i odczytaj hasło.

Obejrzyj film pt.: ,,Wiosna”Antonio Vivaldi. Zamknij oczy, wyobraź sobie wiosenną łąkę – ćwiczenie relaksacyjne. Oto link do filmu:

Policz zwierzęta każdego rodzaju. Wskaż zwierzę, które jest najliczniejsze.

PRZEBIŚNIEGI Z PAPIERU. Prosty sposób na wykonanie przebiśniegów z papieru i stworzenie wczesnowiosennego obrazka. Te pierwsze kwiaty wychylają się spod śniegu i pięknie się komponują jeszcze z zimowymi barwami. Zazwyczaj śnieg imituje wata. Zastąpmy ją innymi ciekawymi materiałami plastycznymi np. filcem samoprzylepnym.

KOLOROWE MOTYLE Z PAPIERU. Odrysuj swoje dłonie i wykonaj motylka według wzoru. Dorysuj mu oczy i buzię 😊.

Dopasuj do każdego motyla odpowiedni cień. Karta pracy poniżej.

W tabelce ukryło się 5 nazw wiosennych kwiatów. Znajdź je, zapisz i wypowiedz na głos. Podążaj za strzałkami. Pierwsze litery wyrazów znajdują się w kolorowych okręgach.

Wybierz się wraz z rodzicami, rodzeństwem, psem na spacer do pobliskiego lasu lub parku. Czy spotkałeś już wiosnę? Mam nadzieję, że tak!

Beata Kołdys – Badtke

Źródła: