KonkursyNasze sukcesyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Wielki Maraton Czytelniczy 2022/23

W Wielkim Maratonie Czytelniczym w tym roku wzięło udział 18 uczniów z klas 2-3 naszej szkoły, 9 uczniów z klas 4-6 oraz 4 z klas 7-8.

Miło nam poinformować, że na każdym poziomie odnieśliśmy sukcesy:

poziom 2-3 – Staś Kubik uzyskał wyróżnienie

poziom 4-6 – Tymoteusz Matwiejczyk uzyskał tytuł laureata, a Mikołaj Rossa tytuł finalisty

poziom 7-8 – Kalina Pniewska uzyskała tytuł finalistki

Tymek i Mikołaj odebrali nagrodę oraz dyplom na GALI  Wielkiego Maratonu Czytelniczego, która odbyła się 6 czerwca 2023 r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w Maratonie na koniec roku szkolnego. Serdecznie gratulujemy!

W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2022/23 (ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych) wzięło udział 8710 uczniów z dwunastu województw. Uczestników wspierało 896 nauczycieli i bibliotekarzy z 841 szkół. Zostało nagrodzonych 1057 uczniów.

Zapraszamy do uczestnictwa w WMC w nowym roku szkolnym 🙂