Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Warsztaty „Eko-katastrofa”

17 grudnia klasa 6A wybrała się do Eksperymentu na warsztaty „Eko – katastrofa”.
Podczas zajęć uczniowie starali się odpowiedzieć sobie na kilka pytań: „Czy można uniknąć katastrofy ekologicznej” oraz „Co może się zdarzyć, jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń”.
Zajęcia pokazały uczniom, jaki wpływa na organizmy żywe i środowisko mają nasze codzienne działania.
W drugiej części zajęć uczniowie stali się małymi naukowcami. W warsztatach praktycznych „Ocena w laboratorium” doprowadzili do kontrolowanej katastrofy ekologicznej i sprawdzali jak trudno oczyścić środowisko wodne z zanieczyszczeń. Zaobserwowali, w jaki sposób dochodzi do zakwaszenia oceanów, a na przykładzie muszli małż sprawdzili wpływ takiego stanu na organizmy żywe.

Poleć tą stronę znajomym