Z życia biblioteki

Warsztaty czytelnicze Wydawnictwa Zakamarki

Biblioteka szkolna zaprosiła ostatnio do szkoły Wydawnictwo Zakamarki , by dać uczniom możliwość uczestnictwa w warsztatach zachęcających do czytania , rozwijających wyobraźnię i zainteresowania dzieci.  Każda klasa w ramach  godzinnych warsztatów uczestniczyła w interaktywnym czytaniu fragmentów skandynawskiej literatury dla dzieci, uzupełnionym pokazem multimedialnym oraz różnorodną aktywnością związaną z lekturą. Wszystko to miało zachęcić dzieci do samodzielnej lektury. Klasy 1 i 2 zapoznały się z serią „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”  Martina Widmarka. Klasy 3,4 i 5 pracowały z wykorzystaniem „Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem ” M.Widmarka,  z serii „Dawid i Larisa”.  Klasy 6 natomiast  brały udział w zajęciach opartych na książce z serii „Dzieci filozofują” pt. ” Piękno i sztuka, co to takiego?”, autorstwa filozofa Oskara Brenifiera. Efektem tych działań było zdecydowanie więcej odwiedzin w bibliotece szkolnej i zapytań o nowości wydawnicze  tegoż  wydawnictwa :).

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz