KomunikatyZ życia szkoły

W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA

Kamila (44 lata) i Mirosław (47 lat) mają dwóch synów: 19-letniego, uczącego się jeszcze Michała i 16-letniego Marcina. Rodzina jest w trudnej sytuacji od 16 lat, gdyż Marcin jest od urodzenia dzieckiem niepełnosprawnym w stopniu znacznym (porażenie mózgowe, dodatkowo chłopiec nie widzi). Na początku, póki Marcin był małym dzieckiem, rodzina jakoś dawała sobie radę. Pani Kamila opiekowała się a Pan Mirosław pracował na utrzymanie rodziny. Matka nie mogła podjąć żadnej pracy nie tylko z powodu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Sama ma wrodzoną wadę serca, która nie pozwala na podjęcie jakiejkolwiek pracy. Pan Mirosław pracował zawodowo do momenty, gdy Pani Kamila nie była fizycznie w stanie zajmować się synem. Tata musiał zrezygnować z pracy i pomóc żonie w opiece nad Marcinem. Rodzina utrzymuje się z renty i zasiłków. Ich łączna wartość to 2985 zł. Po odjęciu wszystkich kosztów (1860 zł), dochód na członka rodziny wynosi 281 zł.

Przez kolejne lata Pani Kamila i Pan Mirosław walczyli o polepszenie warunków bytowych. Aktualnie mieszkają w skromnym, dwupokojowym mieszkaniu na parterze. Są rodziną wspierającą się nawzajem. W domu panuje atmosfera miłości i oddania.

W życiu Pani Kamili i Pana Mirosława najważniejsze są dzieci. Pani Kamila jest dumna ze swoich synów, wdzięczna jest losowi za to, że mimo swoich kłopotów zdrowotnych, chłopcy są w ich życiu. Rodzice nie myślą o swoich potrzebach. Szczęście synów, uśmiech na twarzy Marcina jest nagrodą za każdy dzień wkładanego trudu w ich wychowanie.

Rodzice zapytani o najważniejsze potrzeby, od razu wymienili materac przeciwodleżynowy i koc elektryczny dla niepełnosprawnego Marcina. Chłopiec nie porusza się, dużo leży i szybko marznie. Pani Kamili również zależy na środkach do pielęgnacji ciała chłopca, głównie chusteczkach nawilżających, na które ciężko jest wygospodarować fundusze.

Potrzeby:

  1. Żywność trwała: kaszki mleczno – owocowe, herbata, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy rybne i mięsne – pakowana długoterminowa żywność.

  2. Środki czystości: chusteczki nawilżane w każdej ilości, pieluchy dla dorosłych SLIMP (73-122 cm), oliwka do pielęgnacji ciała, kremy pielęgnacyjne, proszki do prania, płyny do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, żel myjący, pasty do zębów/szczoteczki.

  3. Ubranie dla Marcina: dres przejściowy, (wszystkie bluzy zakładane przez głowę, bez guzików), mogą być oddzielnie bluzy i oddzielnie spodnie dresowe. Ponadto: zimowa piżama, ciepłe skarpetki, kapcie. Rozmiar L, sylwetka drobna. Rozmiar kapci: 38/39.

  4. Materac przeciwodleżynowy.

  5. Koc elektryczny.

Zbiórką darów zajmują się wolontariusze Szlachetnej Paczki: Dorota Engel i Agata Jendraszek.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz