Szkolne dyktando

Z okazji obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasy 6a i 7a  zorganizowały dyktando szkolne.
W rywalizacji brali udział reprezentanci klas, którzy tą szczególną, aktywną formą rozpoczęli wspólne obchody Święta Niepodległości.
Dyktando to nie tylko sprawdzanie znajomości języka ojczystego, ale też okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski.

W czwartek 10 listopada 2022 roku uroczyście będziemy obchodzić to ważne dla nas święto.
Czeka nas rozśpiewana przerwa, a o godzinie 12.00 wspólnie odśpiewamy hymn polski.
Zapoznany się z sylwetkami osób, które codzienną pracą dokonały niezwykłych czynów i odkryć w różnych dziedzinach czy zasłynęły swoim talentem. Poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozkwitu II Rzeczypospolitej w różnych jej sferach oraz promowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Wielu z nich jest przez nas mało pamiętanych lub wręcz zapomnianych. Czasem paradoksalnie, cenieni i szanowani za granicą, w kraju pozostają zupełnie nieznani.