Z życia szkoły

Zakręceni naukowcy z klasy 6a

W ubiegłym tygodniu klasa 6a oglądała film pt. „O chłopcu, który ujarzmił wiatr”. Film miał stać się inspiracją do twórczej pracy i nieograniczonego pola wyobraźni. Pracując w grupach, stworzyli rysunki i opisy wynalazków, które przydałyby się współczesnym ludziom. Dziś pierwsza seria pomysłów. Na początek grupa szalonych naukowców:

 

Samo uzupełniająca się szafa i lodówka
SUSSIL
Naukowcy ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni dokonali niedawno przełomowego odkrycia. Ich wynalazek może zapobiec wielu problemom ludzkości.
Dzięki tym młodym ludziom znacznie poprawi się sytuacja ludzi na Ziemi. Ten wynalazek będzie służył do wytwarzania najbardziej potrzebnych rzeczy dla człowieka – jedzenia, picia i ubrań. Automatyczna lodówka i szafa wytwarzają wystarczającą nam ilość pożywienia i odzieży. Lodówka ma kształt gruszki, a szafa kształt jesiennej czapki. Wynalazek ma na celu ułatwić życie wielu rodzin na świecie. Lodówki i szafy będą stały również w miejscach publicznych, aby każdy mógł z nich korzystać. Lodówki i szafy działają na podstawie energii wytwarzanej wiatrem albo słońca, dlatego są również ekologiczne. Sposób jaki działają jest bardzo prosty, wystarczy na małym komputerku wybierze się co potrzebne jest w lodówce i szafie przez ten tydzień. Resztki jedzenia i ubrań nie są wyrzucane. Jedzenie jest wysyłane do zoo i schronisk, gdzie zwierzęta mogą się nimi pożywić, a ubrania do różnych fundacji.
Podsumowując jest to wynalazek, który może pomóc wielu istotom i rozwiąże wiele problemów
30.02.2034r.

Wynalazek wymyśliła Grupa Małych Naukowców

 

Wynalazek nr 2 . Ciąg dalszy- jutro.
To jest maszyna zmieniająca wodę w jedzenie. Jest zrobiona z przetworzonych materiałów. Są na niej zamontowane kubeczki (papierowe), żeby można było również pić. jest na baterię (AA). Ma 1,5 metra wysokości. Jak się chce złożyć maszynę, można wyjąć butlę i włożyć ją od spodu i wtedy ma wysokość 90 cm. Mogłaby pomóc wielu ludziom na całym świecie przetrwać. Jest do niej zrobiona aplikacja, w której można wybrać, co chce się zjeść. Ma kolorowe guziczki, które można zaprogramować tak aby każdemu pasowało. Jest zrobiona w taki sposób, że na górze maszyny postawiona jest do góry nogami butla z wodą. Jest również maszyną, która może podgrzać czyjeś jedzenie. maszyna może stać w miejscu publicznym. Gdy wrzuci się monetę zacznie działać. Jest dostępna w różnych sklepach elektronicznych.

Poleć tą stronę znajomym