Z życia świetlicyZ życia szkoły

Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejszy tort dla Misia”

Regulamin Świetlicowego Konkursu Plastycznego dla Uczniów Klas 0-3

„Najpiękniejszy tort dla Misia”

Konkurs plastyczny zorganizowany jest w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada.

Cele konkursu:

• przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia,
  • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
  • rozwijanie radości tworzenia i odkrywania możliwości własnych dziecka,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej,
  • promowanie kreatywności i wyobraźni dzieci oraz zachęcanie ich do tworzenia plastycznych dzieł związanych z tematem „Najpiękniejszy tort dla Misia”.

Organizatorzy: Konkurs jest organizowany przez nauczycieli świetlicy SP nr 26 w Gdyni.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 0-3 uczęszczających do świetlicy szkolnej.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić jedno plastyczne dzieło.

Temat i technika:

1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej tort dla Pluszowego Misia.
  2. Technika pracy – płaska: rysowanie, malowanie, technika collage, wycinanka, wydzieranka itp.
  3. Format pracy – A4, blok techniczny.

Warunki konkursu:

• Prace można wykonać zarówno w domu, jak i w świetlicy szkolnej.
  • Dzieci muszą wykonać prace samodzielnie.
  • Prace oceniane będą według następujących kryteriów: pomysłowość oraz kreatywność, oryginalność, zgodność z tematem oraz estetyka wykonania.
  • Prace konkursowe należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 20.11.2023 r. Prace dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę.
  • Praca musi być opatrzona danymi autora (imię, nazwisko, klasa) na tylnej stronie kartki.

Nagrody: Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wystawa prac: Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie w SP nr 26 w Gdyni/ w szkolnej świetlicy.

Postanowienia końcowe: Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym wyniki, będą udostępniane na stronie internetowej oraz na na fanpage SP nr 26 w Gdyni.

Zapraszamy do udziału!

Wszystkim uczestnikom życzymy oryginalnych pomysłów i sukcesów w konkursie!

Положення про творчий конкурс для учнів 0-3 класів «Найкрасивіший торт для плюшевого Ведмедика»

Мистецький конкурс організовано в рамах Всесвітнього дня плюшевого ведмедика, який відзначають 25 листопада.

Мета конкурсу:

• знайомство з історією створення плюшевого ведмедика,
  • формування та розвиток художніх інтересів,
  • розвиток радості від творчості та розкриття власних можливостей дитини,
  • розвиток естетичної вразливості,
  • сприяння розвитку творчості та уяви дітей, заохочення їх до створення художніх робіт на тему «Найкрасивіший торт для ведмедика».

Організатори: Конкурс організовано вчителями Світлиці початкової школи № 26 м. Ґдиня.

Умови участі:

• Конкурс призначений для учнів 0-3 класів, які відвідують шкільну світлицю.
  • Кожен учасник може подати одну творчу роботу.

Завдання і техніка виконання:

• Конкурсне завдання — створити художню роботу, що ілюструє торт для Ведмедика.
  • Техніка роботи – площинна: малюнок, живопис, техніка колажу, вирізування, виривання та ін.
  • Формат роботи – А4, технічний блок.

Умови конкурсу:

1. Роботу можна виконувати і вдома, і в світлиці.
  2. Діти повинні виконати роботу самостійно.
  3. Роботи оцінюватимуться за такими критеріями: винахідливість, креативність, оригінальність, відповідність тематиці та естетичність виконання.
  4. Конкурсні роботи необхідно здати до 20 листопада 2023 року. Роботи, надані пізніше встановленого терміну, до уваги не братимуться.
  5. На звороті роботи обов’язково слід вказати дані про автора (прізвище, ім’я, клас). Нагороди:

Для переможців конкурсу передбачені призи та пам’ятні дипломи.

Виставка робіт: Вибрані роботи будуть представлені на виставці в початковій школі № 26 у Ґдині/ у шкільній світлиці.

Прикінцеві положення: Вся інформація щодо конкурсу, включно з результатами, буде розміщена на сайті та на фейсбук-сторінці Початкової школи № 26 у Ґдині.

Запрошуємо взяти участь!

Бажаємо всім учасникам оригінальних ідей та успіхів у конкурсі!