Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Spotkanie ze znaną autorką książek

Reprezentacja uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego klas 4-6 miała przyjemność wziąć udział w spotkaniu ze znaną pisarką, autorką blisko 90 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – p. Katarzyną Ryrych, zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła czytelnikom swoją twórczość oraz opowiadała, w jaki sposób powstawały jej książki. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając ciekawe pytania.

Na zakończenie zdobyliśmy wiele dedykacji wpisanych do książek bibliotecznych, które specjalnie przywieźliśmy na tę okazję :).

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie zachętą do czytania, bo często chętniej sięga się po książkę autora, którego poznało się osobiście.

Zapraszamy do biblioteki!