Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Polsko-ukraiński spektakl muzyczny „Gdzie zniknęło morze?”

W niedzielę 27.02.2022 r. nasze dzieci z Ukrainy (oddziały przygotowawcze 1-3) miały możliwość oglądać wspaniały dwujęzyczny polsko-ukraiński spektakl muzyczny ,,Gdzie zniknęło morze?” w wykonaniu Teatru Navpaky. Widzowie od lat 2 do 102 przeniesieni zostali w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu, które, mimo iż rozmawiają ze sobą różnymi językami – po polsku i po ukraińsku – doskonale się rozumieją.

Bilety dla dzieci z Ukrainy oraz ich rodziców były zakupione przez Konsulat Ukrainy w Gdańsku oraz Związek Ukraińców w Polsce (Oddział Pomorski w Gdańsku).

Cały dochód ze spektakli „Gdzie zniknęło morze?” w Konsulacie Kultury i Gdyńskim Centrum Kultury zostanie przekazany Fundacji Teatru Navpaky na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Dziękujemy Konsulatowi Kultury i Gdyńskiemu Centrum Kultury, Konsulatowi Ukrainy w Gdańsku, Teatrowi Navpaky, ZUwP za tak wspaniały gest w taki trudny czas!

Poleć tą stronę znajomym