Przyjaciele szkołyZ życia szkoły

Podaruj słownikowi nowe życie

Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie środków na zakup 6 słowników dwujęzycznych dla uczniów ze Wschodu, ale to wciąż za mało na nasze potrzeby…

Jeśli posiadają Państwo zbędny jednotomowy słownik dwujęzyczny polsko-rosyjski/rosyjsko-polski lub polsko-ukraiński/ukraińsko-polski to przyjmiemy każdą sztukę z wdzięcznością. Uczniowie z doświadczeniem migracji na każdej lekcji, na różnych przedmiotach potrzebują wsparcia językowego – chcą wyszukać nieznane polskie słowo w czytanym tekście lub zapisać prawidłowe słowo w wypracowaniu czy sprawdzianie w wersji polskiej.
Chcemy, aby uczniowie wyrobili w sobie samodzielność i nawyk sięgania do źródła.
Chcemy, aby uczniowie posiadali podręczną pomoc na każdej lekcji.
Chcielibyśmy, aby słowniki znajdowały się w klasie, na stoliku ucznia, a nie były wypożyczane każdorazowo z biblioteki szkolnej.
Pomóżmy naszym uczniom!

Z góry dziękujemy!
Słowniki prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego – do p. Joanny Samp-Szulc lub p. Oksany Dubovyk