Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Pasowanie pierwszoklasistów 2024

27 września, uczniowie klas pierwszych brali udział w uroczystości, która na stałe jest wpisana w kalendarz imprez miejskich, bowiem właśnie tego dnia obchodzony jest Dzień Powstania Państwa Podziemnego.

Doniosłym momentem tych obchodów było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania w obecności Pani prezydent Miasta Gdyni – Aleksandry Kosiorek oraz  Pani dyrektor Anny Pączek,  dokonała Pani Krystyna Cembrzyńska – Piłat (patronka naszej szkoły). Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 26 im. Żołnierzy AK w Gdyni.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Zdj. SP 26 oraz p. Wojciech Radziun