Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Pasowanie pierwszoklasistów 2023

Jak co roku, 27 września, uczniowie klas pierwszych mieli na Skwerze Kościuszki przy pomniku Państwa Podziemnego uroczyste ślubowanie. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale też dla ich rodziców i bliskich. Uroczystość ta jest na stałe wpisana w kalendarz imprez miejskich, bowiem właśnie tego dnia obchodzony jest Dzień Powstania Państwa Podziemnego. W uroczystości brali udział między innymi nasi patroni – Żołnierze AK (p. Eugeniusz Wrochna, p. Krystyna Cembrzyńska, p. Krystyna Kodymowska), prezydent Gdyni, p. Helga Łukaszewska oraz p. Ewa Miedzińska (dyrektorki naszej szkoły w latach poprzednich), dowódca Marynarki Wojennej oraz Kompania Honorowa i Orkiestra Marynarki Wojennej.

Doniosłym momentem tych obchodów było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania w obecności prezydenta Miasta Gdyni – Wojciecha Szczurka oraz  p. dyrektor Anny Pączek,  dokonał nasz patron – Honorowy Prezes Związku Żołnierzy AK p. Eugeniusz Wrochna. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 26 im. Żołnierzy AK w Gdyni.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Zdj. SP 26 oraz p. Wojciech Radziun

Poleć tą stronę znajomym