Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Dzień Życzliwości w bibliotece szkolnej

Dnia 20 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w bibliotece szkolnej na dzieci  czekało wiele informacji i zadań do wykonania. Uczniowie mogli obejrzeć wystawkę książek o prawach dzieci, prezentację multimedialną oraz zapoznać się z nazwami instytucji  pomagających dzieciom w  trudnej sytuacji życiowej, adresami ważnych  stron internetowych i telefonami zaufania.

Kolejnego dnia obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Był to  wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Na bywalców biblioteki czekały różnorodne zadania, których prawidłowe rozwiązania nagradzane były drobnymi słodkościami :).