Z życia szkoły

Dzień Amerykański

W miniony czwartek obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Amerykański. Od miesiąca wszyscy Uczniowie przygotowywali się do obchodów tego dnia. Klasy wraz z wychowawcami przepięknie przystroiły Szkołę według wylosowanych wcześniej tematów. Wszyscy wzięli udział w konkursach i aktywnościach zorganizowanych przez nasze Panie Anglistki. Do szkoły zawitali przebierańcy, cheerleederki, kowboje i ich czarujące dziewczyny, zespół KLAWESMYKI z gdyńskiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Pani Katarzyny Doliwa-Dobrowolskiej, a także prawdziwa maszyna do popcornu, która produkowała prażoną kukurydzę za darmo!!! Na obiad szkolna kuchnia serwowała prawdziwe HAMBURGERY!!! Mniam! Wszystko to oczywiście dzięki szczodrości naszej przemiłej Rady Rodziców, która myśli o Dzieciach i ich potrzebach ;)) Wreszcie 24.XI.22 odbył się apel podsumowujący obchody Dnia Amerykańskiego. Zwycięzcom konkursów wręczono nagrody, a wszystkie klasy zostały obdarowane słodyczami bez liku – w końcu to Ameryka!!!

DZIEŃ AMERYKAŃSKI – OSOBY NAGRODZONE
kat. 0 – 3
Konkurs symboli amerykańskich:
I m – Zuzanna Strzelecka 3a, Nadia Pucułek 1a
II m – Oliwia Woźniak 2a, Helena Belczewska 3b, Aniela Czyżewska 0b
III m – Małgorzata Magulska 1a, Tymon Pucułek 1b
wyróżnienie Zuzanna Szeptuch
kat. 4 – 8
I m – Alina Lahaika 8b
II m – Aleksander Wieczorek 6a
III m – Zuzanna Siedlecka 5a
wyróżnienia: Julia Czarniecka 5a, Marcela Barańska 5a
Konkurs na dekorację drzwi sal lekcyjnych:
I m – klasa 4b Kuchnia Amerykańska
II m – klasa 7a Kino Amerykańskie
III m – klasa 8c – Rdzenna Ludność Amerykańska
wyróżnienia: klasa 6a – Sport Amerykański i klasa 4-6 O – Edukacja Amerykańska
Konkurs Mini Playback Show:
Nagrody za udział:
– Grupa SEBIX w składzie: Maja Wojterska, Laura Dorniak, Anna Vlasenko, Sarah Tageldin, Kornelia Pactwa, Zuzanna Prokop, Zuzanna Dobrzyńska oraz Amelia Wolanowska – 7a
– Alicja Filipiak i Helena Belczewska 3b
– Piotr Filar – 5b

Dzień Amerykański w klasach młodszych

Poleć tą stronę znajomym