KonkursyZ życia szkoły

Konkurs „Rodzinne Dyktando”

Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Ściegiennego 8 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić na VII edycję Wojewódzkiego Konkursu Rodzinne Dyktando, który odbędzie się 21.11.2022 r. o godz.17.00.

Konkurs „Rodzinne Dyktando” adresowany jest do wszystkich rodzin zamieszkałych w województwie pomorskim. Projekt jest jedną ze sprawdzonych i cieszących się popularnością wśród uczniów i rodziców (opiekunów) lekcją znajomości zasad polskiej pisowni. Poprzez nietypowy rodzaj pisania dyktanda w tandemie dorosły – dziecko, pragniemy pokazać, że wspólne zmagania z ortografią polską mogą być doskonałą formą rodzinnej zabawy i nauki.

Cele konkursu:

• uwrażliwienie na poprawność pisowni zgodnie z normami ortograficznymi,
  • promocja kultury języka polskiego w formie wielopokoleniowej zabawy edukacyjnej,
  • wskazanie ciekawej alternatywy edukacyjnej dla dzieci,
  • integracja wielopokoleniowa.

Szczegółowe informacje na temat konkursu – regulamin, karta zgłoszenia oraz klauzula informacyjna znajdują się na stronie internetowej:

Rodzinne Dyktando 2022/2023 – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 w Gdyni im. Stefana Żeromskiego (stronyzklasa.pl)