KomunikatyPrzyjaciele szkołyZ życia szkoły

30-lecie nadania szkole imienia Żołnierzy AK

28 kwietnia 2023 roku uczestniczyliśmy w przepięknej i wzruszającej uroczystości. Obchodziliśmy 30-lecie nadania szkole imienia ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ.

Obchody tego wspaniałego dnia rozpoczęły się na dziedzińcu szkoły, gdzie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą.

Kolejna, piękna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Przemowa Pani Dyrektor, gości i Patronów były wzruszające. Nie mogło zabraknąć części teatralno-muzycznej, podczas której nasi uczniowie wykazali się ogromnym talentem.

W tym ważnym dniu nasza szkoła otrzymała pamiątkowy ryngraf, jak również nauczyciele naszej szkoły zostali wyróżnieni przez naszych Patronów:

• p. Anna Pączek  – Złoty Krzyż 80. Rocznicy Utworzenia Armii Krajowej.
  • p. Jolanta Głodowska – Złoty Medal XXX-lecia działalności okręgu pomorskiego.
  • p. Aleksandra Duraj oraz p. Alina Bieńko – odznaka pamiątkowa „Akcja Burza”

Tego dnia dla wszystkich najważniejsze było to, że mieliśmy niesamowitą możliwość spotkać się z naszymi Patronami i korzystać z Ich mądrości, którą dzielą się z nami przy każdej okazji. Głowa pochyla się przed Nimi nie tylko na „dzień dobry”, ale przede wszystkim z szacunku dla Ich niezłomnej postawy.

Dziękujemy, za wszystko.

Dziękujemy za każde słowo, każdy gest, każdą dobrą radę.

Dziękujemy za to, że możemy mieszkać i uczyć się w Polsce, która jest piękna i wolna.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Z okazji 30-lecia nadania Imienia Szkole im. Żołnierzy Armii Krajowej przedstawiciele klasy 4a złożyli w imieniu całej społeczności szkolnej wiązankę pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom AK.