Nasze sukcesyZ życia szkoły

XV Konkurs czytania ze zrozumieniem oraz znajomości reguł gramatyki i ortografii języka polskiego – wyniki

28 maja w naszej szkole gościliśmy 24 uczniów klas trzecich z 8 gdyńskich szkół podstawowych (SP 16, SP 18, SP 20, SP 31, SP 33, SP 40, SP 53, SP 26). Uczniowie wzięli udział w „XV konkursie czytania ze zrozumieniem oraz znajomości reguł gramatyki i ortografii języka polskiego”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z tekstem o dziewczynce, która mieszkała w Warszawie w czasie II wojny światowej, a następnie rozwiązać zadania, które sprawdzały wiedzę z ortografii i gramatyki języka polskiego. Wszyscy poradzili sobie z wyzwaniem, ale najlepszymi okazali się:
Kinga S. z SP 26 – I miejsce
Seweryn CZ. z SP 16 i Stanisław K. z SP 26 – II miejsce
Izabela N. z SP 18 – III miejsce
Lena R. z SP 16 i Amelia S. z SP 33 – wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników, a nauczycielom dziękujemy za przegotowanie uczniów do konkursu.
Do zobaczenia za rok w SP 26!