KomunikatyZ życia szkoły

Dzień Polski 2023

Cała społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć dzisiaj w niezwykłym apelu upamiętniającym 232 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, zwanej Konstytucją 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się Inwokacją, którą wspaniale recytowali dzieci z klas 3b, 4a i 5a. Przepięknie zatańczony Polonez oraz animowana historia Polski sprawiły, że uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiele niezwykłych wydarzeń dotyczących powstania naszego kraju. Podczas apelu nie mogło zabraknąć części muzycznej i tym samym widzowie zapoznali się z Tańcem Zbójnickim oraz wspólnie odśpiewali „Kaszubskie nuty”. Z zapartym tchem wszyscy oglądali tańce, które zaprezentowali Maja Wojterska oraz Krystian Łebek.

Bardzo miłym akcentem podczas uroczystości było wręczenie nagród oraz zorganizowany konkurs, podczas którego można było wygrać….Oranżadę Hellena.

Wspaniały apel został nagrodzony wielkimi brawami!