Z życia świetlicyZ życia szkoły

Dzień Dyni

W piątek naszą szkołę odwiedzili niepowtarzalni goście m.in. duszki, diabełki, księżniczki, małe potworki, czarownice. Dzieci zaprezentowały się w fantastycznych makijażach i przebraniach. Halloween’owe szaleństwo jednak nie zdominowało naszego szkolnego święta – Dnia Dyni.

Uczniowie klas młodszych brali udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli wielu fascynujących ciekawostek o dyni oraz mieli okazję odgadywać warzywne łamigłówki i zagadki. Największą frajdą chyba w każdej klasie okazały się wszelakie zajęcia plastyczne.

Zabawa była naprawdę udana. Były tańce, słodkości i wiele uśmiechu.

Święto Dyni również bardzo hucznie obchodzone było w naszej świetlicy. Nie mogło zabraknąć oczywiście zajęć plastycznych. Poranna grupa robiła papierowe dynie a popołudniowa – malowała dynie według własnego pomysłu.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych przy strasznej piosence Ray’a Parkera Jr. „Ghostbusters” 🙂

Najśmieszniejszymi zajęciami były papierowe mumie, które nie tylko okazały się trudne do wykonania, ale również ciężkie do sprzątania.