Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Bicie rekordu Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły: Leon, Amelia, Emilia, Franek, Tymek oraz Staszek punktualnie o godzinie 12:00 na pokładzie „Daru Młodzieży” wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, próbując pobić rekord Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Cała akcja odbywała się w Europejskim Dniu Przywracaniu Akcji Serca.

Odwiedziliśmy również Miasteczko Ratownicze, w którym reprezentowały się służby: żandarmerii wojskowej, policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz pogotowania ratunkowego. Zaangażowane służby na swoich stanowiskach zaprezentowały sprzęt, który na co dzień wykorzystują w akcjach ratowniczych.

Zwiedziliśmy również statek muzeum ORP Błyskawica.

Wiele serc, jeden cel – pamiętajmy, o tym jak kluczową umiejętnością jest udzielanie pierwszej pomocy osobom znajdującym się w bezpośrednim zagrożeniu życia – przekazujmy dalej wiedzę i umiejętności dotyczącą pierwszej pomocy, bo tętni w nas dobro.