Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Biblioteczne obchody Dnia Dinozaura

W szkolnej bibliotece klasy 1a i 1b świętowały Dzień Dinozaura, biorąc udział w pełnych wrażeń i ciekawostek zajęciach tematycznych. Na początku uczniowie obejrzeli wystawkę książek o dinozaurach oraz kolorowe ilustracje przedstawiające różne gatunki prehistorycznych stworzeń, wraz z podziałem na dinozaury roślinożerne i mięsożerne. Następnie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny, z którego dowiedziały się, jakie były możliwe przyczyny wyginięcia dinozaurów.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali także rozdziału „Jak nasza mama hodowała potwora” z książki „Nasza mama czarodziejka” autorstwa Joanny Papuzińskiej, co pobudziło wyobraźnię najmłodszych.

Po części czytelniczej nadszedł czas na twórczą zabawę. Na dzieci czekały rozkładane „dinozaurowe” kolorowanki, a także wyjątkowe zajęcia w roli młodych paleontologów. Uczniowie, korzystając z pędzelków, odkopywali z piasku fragmenty szkieletów dinozaurów, a następnie składali je w całość, jak prawdziwi naukowcy.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał kolorową odznakę Małego Paleontologa, a dla obu klas przygotowano okolicznościowe dyplomy, które będą miłą pamiątką po pełnym emocji i świetnej zabawy dniu.

Poleć tą stronę znajomym