Narodowe Czytanie 2024

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Narodowe Czytanie, która miała miejsce w całej Polsce 7 września, a w naszej szkole odbyła się 9 września. Tegoroczną lekturą podczas trzynastej już edycji Narodowego Czytania był dramat pt. „Kordian” Juliusza Słowackiego. Mając świadomość, że „Kordian” jest trudny w odbiorze, akcję poprzedzono krótką prelekcją na temat przesłania utworu oraz zapoznaniem uczniów z sylwetką poety epoki romantyzmu – Juliusza Słowackiego.
Po wstępie wprowadzającym w twórczość polskiego wieszcza, uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje ulubione książki, których autorami byli polscy pisarze. Tematyka utworów była różnorodna, od powieści historycznych aż po detektywistyczne. Uczniowie czytali ciekawe fragmenty i prowadzili na ich temat dyskusje. Na zakończenie, chętni uczniowie przygotowali ilustrowane karty z prezentowanymi wcześniej utworami. Wystawę prac będzie można obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Już czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania, która na pewno przyniesie równie ciekawe i inspirujące chwile.