Klikam z głową – CYBERPRZEMOC

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii „Klikam z głową”.
Niemal nieustanne przebywanie w Internecie sprawia, że przenoszą się tam także zjawiska i problemy znane z realnego świata. Jednym z nich jest przemoc, która przybiera coraz bardziej wyszukane formy.
Trzeba pamiętać, że przemoc online sprawia taki sam ból i wywołuje identyczne konsekwencje jak ta ze szkolnych korytarzy czy podwórek – jest rzeczywista, mimo, że dochodzi w sieci. Dla najmłodszych pokoleń przestrzeń offline i online tworzą bowiem spójną nierozerwalną rzeczywistość.
W dniu 06.03.2024 roku klasa 4a i 4b wzięła udział w warsztatach dotyczących cyberprzemocy.
Podczas zajęć uczniom została przybliżona definicja i formy cyberprzemocy oraz uświadomiono uczniom, że akty internetowej agresji nie są bezkarne – co zrobiło na uczniach największe wrażenie.