Tłusty Czwartek na wesoło

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą.
Pączki błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, jak były pyszne!

Dzieci miały wspaniały dzień pełen niezapomnianych atrakcji: zabawy przy muzyce, kodowanie, pokaz mody…takie dni lubimy świętować 🙂

Klasa 3b miała Dzień Karnawałowy. Były pączki, pizza, kalambury, pokaz mody i przede wszystkim super zabawa.