KonkursyZ życia świetlicyZ życia szkoły

„Pies najwierniejszym przyjacielem człowieka” – konkurs plastyczny

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej

Dzieci i Młodzieży

„Pies najwierniejszym przyjacielem człowieka”

 

Organizator: Fundacja Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie.

Pies – symbol wierności i przyjaźni – od bardzo dawna był tematem w sztuce. W kulturach wielu narodów jest wiele pięknych tego przykładów. Każde dziecko marzy o tym, aby mieć przy sobie czworonożnego przyjaciela. Pies, uważany za najwierniejszy ze świata zwierząt, spełnia dziecięce pragnienia i marzenia w tym zakresie. Przekażcie środkami plastycznymi, jak bardzo jesteście uwrażliwieni na potrzeby czworonożnych przyjaciół, nie tylko tych domowych „kanapowców”, ale też bezdomnych, chorych, żyjących w schronisku dla zwierząt. Pochwalcie się też swoimi pieskami, rasowymi i kundelkami, jak bawicie się z nimi i opiekujecie. Pamiętajcie też, że wiele psów służy człowiekowi – pracują jako przewodnicy niewidomych, szukają poszkodowanych w kataklizmach i klęskach żywiołowych, pilnują gospodarstw domowych na wsi. Jednak nie każdy pies ma swoje legowisko i zawsze pełną miskę w ciepłym domu, niektóre całe swoje życie spędzają przywiązane łańcuchami do budy.

Zachęcając do udziału w konkursie chcielibyśmy, abyście mieli świadomość, że pies czy kot to nie rzecz, ale istota, która czuje.

Warunki uczestnictwa:

  • prace nie mogą być rolowane lub składane,
  • format minimalny A3, maksymalny A2,
  • prace powinny być opatrzone metryczką zawierającą: imię i nazwisko autora, jego wiek,
  • do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia (załącznik nr 1) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2) – dostępne w świetlicy szkolnej,
  • autorem pracy może być tylko 1 osoba.

 

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 0-8. 

Termin składania prac w świetlicy szkolnej – do 8.04.2022r. 

 

 

Poleć tą stronę znajomym