Pasowanie klas 1

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 27 września odbyło się uroczyste „Pasowanie klas 1” na uczniów naszej szkoły. Ceremonia odbywała się na Skwerze Kościuszki pod pomnikiem Polski Morskiej i była połączona z miejskimi obchodami „Dnia Państwa Podziemnego”. W uroczystości uczestniczyli nasi patroni – Żołnierze AK, przedstawicie władz miasta i kierownictwa Marynarki Wojennej, posłowie, senatorowie, poczty sztandarowe wielu gdyńskich szkół, rodzice i bliscy naszych uczniów oraz wielu mieszkańców Gdyni. Doniosłość tego wydarzenia podkreślała obecność Kompani Honorowej MW oraz Orkiestry Reprezentacyjnej MW. Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Alicja Bajduszewska wraz z Żołnierzami AK – Eugeniuszem Wrochną i Krystyną Cembrzyńską. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gdyni.

Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz