Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

#Szkoła pamięta 2022

W tym roku szkolnym również braliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły odwiedzili lokalne miejsca pamięci, uporządkowali bezimienne i opuszczone groby.
Odwiedziny cmentarzy odbyły się w okresie, w którym wspominanym zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, w ten sposób nawiązujemy do polskich tradycji świąt zadusznych. Naszym uczniom zwraca się uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związania z historią danego miejsca, regionu i społeczności.
Uczniowie klas 0-4 oraz 7a wybrali się na Cmentarz Witomiński, by zapalić znicze na grobie Obrońców Wybrzeża, przy pomniku Żołnierzy AK oraz pomniku Polskiego Państwa Podziemnego.

 

Poleć tą stronę znajomym