Język francuski

Od września 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 26 prowadzi klasy dwujęzyczne z językiem francuskim. W klasach 4-6 realizowany jest projekt innowacji pedagogicznej, dzięki któremu uczniowie już w najmłodszych klasach uczą się języka francuskiego.

Ponadto, w klasie 7 i 8 prowadzone jest również nauczanie niektórych przedmiotów (chemia, geografia) dwujęzycznie: w języku polskim i francuskim. Nasza szkoła rozwija się prężnie współpracując z Ambasadą Francji w Polsce, Instytutem francuskim, Stowarzyszeniem Alliance Française oraz z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi, aby zapewnić naszym uczniom jak najwyższą jakość nauczania języka francuskiego.

KLASA DWUJĘZYCZNA Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 26 W GDYNI

OFERUJEMY:

1. Nawet do 6 godzin języka francuskiego tygodniowo.
  2. Przygotowanie do konkursów.
  3. Przedmioty wykładane z elementami języka francuskiego.
  4. Bardzo dobrze wyposażoną salę lekcyjną z tablicą interaktywną i komputerem z dostępem do Internetu.
  5. Wykwalifikowaną i sympatyczną kadrę z LO II W Gdyni:
      • nauczycieli języka francuskiego z doświadczeniem w nauczaniu dwujęzycznym,
      • nauczycieli przedmiotów z wykształceniem przedmiotowym oraz językowym.
  6. Zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów.
  7. Wyjścia na warsztaty i konferencje.
  8. Organizację ciekawych imprez klasowych.
  9. Zajęcia z native speakerami – wykładowcami, studentami i ciekawymi osobami.
  10. Organizację imprez promujących język i kulturę francuską oraz udział w tego typu imprezach.
  11. Prężną współpracę z międzynarodową Firmą Refinitiv, dzięki której uczniowie poznają nie tylko ciekawe kraje ale również mają możliwość korzystania z Programu Yoda, podczas którego szlifują swoją wiedzę i umiejętności m.in. z języka francuskiego.
  12. Współpracę z Ambasadą Francji w Polsce, Instytutem Francuskim, Stowarzyszeniem Alliance Francaise, II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni oraz Uniwersytetem Gdańskim.

PAMIĘTAJMY!

DOBRA ZNAJOMOŚĆ DWÓCH JĘZYKÓW OBCYCH TO LEPSZY START W PRZYSZŁOŚĆ!

A CO ZA TYM IDZIE – PREFERENCYJNE WARUNKI PRZYJĘCIA DO DOBREGO LICEUM.