BEZPŁATNY wakacyjny kurs języka polskiego jako obcego dla dzieci z Gdyni!

Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni oraz Centrum Współpracy Imigrantów i Imigrantek serdecznie zapraszają uczniów z zagranicy na BEZPŁATNY kurs języka polskiego dla początkujących (A1).

Kurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku 6-16 lat spoza Unii Europejskiej, którzy od września rozpoczną naukę w gdyńskich szkołach.

Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach wiekowych w formie stacjonarnej w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni pod adresem: ulica Tatrzańska 40, Gdynia.

Dwutygodniowy kurs obejmuje 24 godziny zegarowe zajęć dla każdej grupy, zajęcia planowane są przed południem.

Celem kursu jest przygotowanie językowe uczniów z zagranicy do nowego roku szkolnego w gdyńskich szkołach, a także integracja grupy rówieśniczej.

Zapewniamy atrakcyjne zajęcia łączące naukę z zabawą oraz doświadczoną nauczycielkę języka polskiego jako obcego. Każdy z kursów poprzedzi spotkanie organizacyjno-adaptacyjne, na którym musi być obecny rodzic/opiekun prawny dziecka. Na spotkaniu rodzice wypełnią dokumenty przystąpienia do projektu i wezmą udział w zajęciach adaptacyjnych „Pierwsze kroki w Polsce”.

O spotkaniu i programie będziemy informować rodziców po zakwalifikowaniu się dzieci do konkretnych grup. Na spotkanie trzeba będzie zabrać dokument uprawniający dziecko do pobytu w Polsce.

Aby zapisać dziecko na kurs, proszę kliknąć w link w poście i wypełnić formularz elektroniczny: