Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Aktywny dzień w 1a

Czwartek, 05.12.2019r. był dla uczniów kl.1a bardzo atrakcyjny. Już od rana zamiast zajęć lekcyjnych dzieci piekły ciasta. Miedzy innymi samodzielnie kroiły jabłka i rozbijały jajka, a to nie takie proste!

Po zrobieniu ciast klasa wyszła na zajęcia do Muzeum Marynarki Wojennej na zajęcia „Patent marynarski – zostań marynarzem”. Dzieci poznały nazwy elementów budowy okrętu, poznały niektóre stopnie wojskowe, flagi sygnałowe i wiele innych rzeczy. Spróbowały tez swoich sił w ciągnięciu liny i rzutach lina do celu, którym było prawdziwe koło ratunkowe. W ten sposób dzieci zdobyły „patent marynarza”, który został potwierdzony okolicznościowym dyplomem.

Po południu do dzieci dołączyli rodzice. Najpierw wszyscy posmakowali ciasta, które wyszło wybornie, a potem zabrali się do pracy tworząc wspaniałe ozdoby na klasową choinkę.

To był bardzo udany dzień!

Poleć tą stronę znajomym