Dzień Patrona

Dzień Patrona rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia” Asiunia” przygotowanego przez szkolny teatrzyk            ” Antrakcik” pod kierownictwem pani Aleksandry Duraj.

Podczas spektaklu poznaliśmy historię ośmioletniej dziewczynki, która podczas wojny, po tragicznej stracie rodziców, pragnie z bronią w ręku walczyć o wolność Ojczyzny.

Fabuła  przedstawienia pomaga zrozumieć młodemu pokoleniu, jak ciężko było porzucić młodzieńcze marzenia, opuścić bliskich i stanąć w obronie kraju, tak jak to zrobili nasi Patroni.

Po przedstawieniu rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Wśród zaproszonych gości byli: Pan Eugeniusz Wrochna- Żołnierz AK, Pani Helga Łukaszewska – prezes ŚZŻAK koło Gdynia oraz zaproszeni rodzice.

W czasie apelu  pani dyrektor Alicja Bajduszewska wręczyła nagrodę panu Michałowi Milowiczowi – zwycięzcy konkursu na logo szkoły ,  zaś uczniowie, którzy wykazali się najlepszymi wiadomościami  z historii otrzymali tytuł Najlepszego Historyka SP 26. Został również zaprezentowany  na Dzień Patrona pierwszy numer okolicznościowej gazetki.

Uroczystość została  uświetniona pieśniami i wierszami patriotyczną w wykonaniu naszych uczniów, którzy na pewno nie zapomną o bohaterskim poświęceniu swoich Patronów – Żołnierzy Armii Krajowej.

Wzorując się na Nich z pewnością będą pielęgnowali w sobie cechy najlepsze: męstwo, odwagę, umiejętność dążenia do celu, wytrwałość i uczciwość.